Ventspils - Aberdeen 0:1
Scorer: 0:1 78 Adam Rooney
Jelgava - Slovan Bratislava 3:0
Scorers: 1:0 27-pen Glebs Kluskins
2:0 48 Boriss Bogdaskins
3:0 85 Olegs Malasenoks
HJK Helsinki - Beroe Stara Zagora 1:0
Scorer: 1:0 25 Atomu Tanaka
Nomme Kalju - Maccabi Haifa 1:1, on penalties: 5-3
Scorers: 0:1 34-pen Nikita Rukavytsya
1:1 90 Tarmo Neemelo
Lokomotiva Zagreb - RoPS Rovaniemi 3:0
Scorers: 1:0 44 Ivan Fiolic
2:0 49 Mirko Maric
3:0 83 Mirko Maric
Torpedo Zhodino - Debrecen 1:0
Scorer: 1:0 26 Vadim Demidovich
Omonia Nicosia - Beitar Jerusalem 3:2
Scorers: 0:1 17 Omer Atzily
1:1 26 Amir Agaiev
1:2 45-pen Omer Atzily
2:2 45+3-pen Cillian Sheridan
3:2 81 Onisiforos Roussias
AEK Larnaca - Cliftonville 2:0
Scorers: 1:0 45 Vladimir Boljevic
2:0 48 Joan Tomas
College Europa - AIK Stockholm 0:1
Scorer: 0:1 55 Eero Markkanen
Qabala - MTK 2:0
Scorers: 1:0 07 Sergei Zenjov
2:0 37 Theo Weeks
Goteborg - Piast 0:0
Grasshoppers - KR Reykjavik 2:1
Scorers: 1:0 44 Runar Mar Sigurjonsson
1:1 52 Morten Beck Andersen
2:1 68 Runar Mar Sigurjonsson
Levski Sofia - Maribor 1:1
Scorers: 1:0 22 Francis Narh
1:1 68 Marcos Tavares
Maccabi Tel Aviv - Kairat Almaty 2:1
Scorers: 1:0 05 Tal Ben Chaim II
1:1 64 Gerard Gohou
2:1 86 Gal Aberman
Odd - PAS Giannina 3:0, 3:1 after extra time
Scorers: 1:0 55-pen Fredrik Nordkvelle
2:0 57 Bentley
3:0 89 Espen Ruud
3:1 98 Leonardo Koutris
Slavia Prague - Levadia 2:0
Scorers: 1:0 09 Milan Skoda
2:0 66 Gino van Kessel
Stromsgodset - SonderjyskE 2:1, 2:2 after extra time
Scorers: 1:0 17 Muhamed Keita
2:0 45+2 Muhamed Keita
2:1 68 Mikael Uhre
2:2 120 Trols Klove
Vaduz - Midtjylland 2:2
Scorers: 0:1 41 Pione Sisto
0:2 68 Pione Sisto
1:2 83 Maurice Brunner
2:2 86-pen Moreno Costanzo
Kukesi - Austria Vienna 1:4
Scorers: 0:1 15 Olarenwaju Kayode
0:2 58 Olarenwaju Kayode
0:3 67 Raphael Holzhauser
1:3 78 Rahman Hallaci
1:4 90+3 Christph Martschinko
Connah's Quay Nomads - Vojvodina 1:2
Scorers: 0:1 08 Dejan Meleg
0:2 49-pen Dejan Meleg
1:2 65 Michael Wilde
Brondby - Hibernian 0:1, on penalties: 5-3
Scorers: 0:1 62 David Gray
Osmanlispor - Zimbru 5:0
Scorers: 1:0 16-pen Aminu Umar
2:0 26 Aminu Umar
3:0 50 Aminu Umar
4:0 74 Erdal Kilicarslan
5:0 83 Dzon Delarge
Spartak Trnava - Shirak 2:0
Scorers: 1:0 57 Ivan Schranz
2:0 61 Ndip Tambe
Cukaricki - Videoton 1:1
Scorers: 1:0 13 Ismael Beko Fofana
1:1 76 Krisztian Geresi
Domzale - Shakhtyor Soligorsk 2:1
Scorers: 1:0 35 Marko Alvir
1:1 61 Denis Laptev
2:1 69 Zan Majer
Hajduk - Iasi 2:1
Scorers: 1:0 22 Fran Tudor
1:1 26 Alexandru Ciucur
2:1 90 Frank Ohandza
Buducnost - Genk 2:0, on penalties: 2-4
Scorers: 1:0 01 Radomir Djalovic
2:0 40 Milos Raickovic
Cork City - Hacken 1:0
Scorer: 1:0 26 Kevin O'Connor
St. Patrick's Athletic - Dinamo Minsk 0:1
Scorer: 0:1 17 Gleb Rassadkin
Hearts - Birkirkara 1:2
Scorers: 0:1 55 Christian Bubalovic
0:2 67 Edward Herrera
1:2 74 Conor Sammon
Zaglebie - Partizan 0:0, on penalties: 4-3
Additional information: The following teams we are going to see in the next qualifying phase of the Europa league - Aberdeen, Jelgava, HJK Helsinki, Nomme Kalju, Lokomotiva Zagreb, Torpedo Zhodino, Beitar Jerusalem, AEK Larnaca, AIK Stockholm, Qabala, Goteborg, Grasshoppers, Maribor, Maccabi Tel Aviv, PAS Giannina, Slavia Prague, SonderjyskE, Midjylland, Austria Vienna, Vojvodina, Brondby, Osmanlispor, Spartak Trnava, Videoton, Domzale, Hajduk, Genk, Cork City, Dinamo Minsk, Birkirkara and Zaglebie.
22 July 2016
Home »
UEFA Europa League
» Two games finished after additional time while four others on penalties
0 comments:
Post a Comment